מאחזי יד מנירוסטה

הקליקו כאן ליצירת קשר

ניתן לגלול לתחתית העמוד על מנת לצפות בעוד עבודות שלנו

   בית המלאכה "ריתוכי אושרי" מספק תחת קורת גג אחת מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר לכל עבודות הריתוך. בין עבודות הריתוך הנפוצות ניתן למנות ייצור מאחזי יד מחומרי גלם איכותיים ועמידים כמו נירוסטה, אלומיניום ועץ. 

מאחז יד מעוצב


מאחזי יד הם מוצר בטיחותי חשוב, יש לתכנן אותם על פי דרישות התקן של מכון התקנים הישראלי ובהתאמה מלאה לצרכי העיצוב של הלקוח. את מאחזי היד ניתן לייצר מנירוסטה, פלדת אל חלד עמידה וחזקה המאופיינת גם במראה מבריק ויוקרתי, ובעמידות גבוהה בפני שתוך (קורוזיה).

"אושרי עשה את העבודה לשביעות רצוני המלאה, בצורה הטובה ביותר" 

אמיר, תל אביב.

מדוע כדאי לייצר מאחזי יד מנירוסטה?

כאמור, מאחזי יד ניתן לייצר מחומרי גלם שונים, ביניהם נירוסטה. מאחזי יד מנירוסטה מבטיחים חוזק רב, עמידות גבוהה בפני מים ולחות, גמישות עיצובית, מראה יוקרתי עם ברק יפה ומרשים, תחזוקה פשוטה ועמידות גבוהה בפני שריטות.

מאחז יד נירוסטה

נירוסטה הנקראת בעברית פלדת בלתי מחלידה או פלדת אל חלד עשויה מסגסוגת הכוללת ברזל וכרום, לעתים מוסיפים גם ניקל. השיעור הגבוה של הכרום בסגסוגת מקנה את המראה המבריק הייחודי והיוקרתי. לכן, אין זה פלא כי בבתים ובמבנים רבים מעדיפים להתקין מאחזי יד המיוצרים מנירוסטה.

מאחזי יד במבחר עיצובים ובהתאמה אישית

כדי לבחור מאחזי יד לבית, לעסק, לחצר, לבריכה ולכל מקום אחר, חשוב לפנות לחברה מקצועית ומובילה בתחומי עבודות הריתוך. את מאחזי היד ניתן לייצר מחומרי גלם שונים במבחר עיצובים וסגנונות, לכן מומלץ להתרשם מעבודות הריתוך של החברה. כמו כן, אפשר להזמין מאחזי יד בעיצוב אישי מקורי וייחודי, בהתאם לתכנית עיצוב הפנים או החוץ של האדריכל או לאחר ייעוץ מקצועי בבית המלאכה ממנו מזמינים את העבודה.

מאחזי יד מעוצבים

לכן, כדאי להזמין עבודות ריתוך נירוסטה בבית המלאכה "ריתוכי אושרי", במקום ניתן להתרשם משלל עיצובים מקוריים או לקבל סיוע לבחירת עיצוב מותאם אישית. את מאחזי היד מייצרים מפלדת אל חלד באיכות גבוהה, ובהתאמה מלאה לצרכי הלקוח ודרישותיו הספציפיות. חשוב לזכור כי מאחזי יד נועדו בראש ובראשונה לצרכי בטיחות ונגישות, אך הם משמשים גם כפריט אמנותי לעיצוב חללי המבנה וגרם המדרגות.

מאחזי יד למדרגות מנירוסטה

מאחזי יד מנירוסטה נחשבים לפתרון המועדף לשימושים כמו מדרגות חיצוניות בבנייני מגורים ומשרדים ובמבנים מסחריים או ציבוריים, נגישות לבעלי מוגבלות במבנים ציבוריים או פרטיים, אביזר בטיחות למדרגות בתוך מבנים שונים, למקומות בהם יש להתקין מעקה עם מאחזי יד בהתאם לדרישות התקן הישראלי ת"י 1142, בחדרי נוחיות ורחצה המיועדים לשימוש על ידי נכים, במדרגות הכניסה לבריכה ציבורית, במדרגות נעות ועוד.

ראוי לציין כי את מאחזי היד יש לייצר ולהתקין בהתאם לתקנים המחייבים לכן אין להקל ראש בבחירת היצרן. בבית המלאכה "ריתוכי אושרי" מסייעים ללקוח לבחור את העיצוב, רמת הגימור וצורת ההתקנה של מאחזי היד המיוצרים מנירוסטה.

תקן מאחז יד מנירוסטה

את התקן הישראלי למאחזי היד ניתן למצוא בתקן ישראלי 1918 בסעיף 2.2.6 עמ׳ 14. בסעיף הכללי 2.2.6.1 אומר התקן כך:

״בתאי המקלחת יותקנו מאחזי יד המתאימים לדרישות הכלליות המפורטות בסעיף הדן במאחזי יד שבתקן הישראלי... המאחזים יתוכננו כך שיעמדו בכוחות ובעומסים הנדרשים בתקן הישראלי ת״י 1918 חלק 3.1. המאחזים הקבועים והמתקפלים המותקנים באותו תא מקלחת יותקנו כך, שגובה הפנים העליונים של חלקם האופקי מפני הרצפה יהיה זהה״.

התקן, כפי שמפרסם ׳התקן הישראלי׳, מתייחס למאחז יד קבוע מטיפוס 1, למאחז יד קבוע מטיפוס 2 ולמאחז יד מתקפל, תוך שהוא מתייחס למידות הנדרשות על פי התקן הישראלי.

גובה מאחז יד למדרגות מנירוסטה

מאחזי יד הם אחת התוספות הביתיות הפשוטות והמשתלמות ביותר שניתן לבצע, והם חובה לכל מי שרוצה להמשיך ולהתגורר בבית גם כשיזדקן. חדרי אמבטיה הם אזור המאופיין בסיכון גבוה לנפילות. לכן, כשמתקינים את מאחזי היד כהלכה, הם יכולים לספק לקשישים או לנכים יציבות נוספת ובטיחות מוגברת בזמן השימוש בחדר הרחצה.

מבחינת הגובה, בדרך כלל אין דרישת גובה מחייבת להתקנת מאחז היד, אבל התקנים לעיצוב נגיש לאנשים עם מוגבלויות, מספקים קווים מנחים באשר להתקנה הרצויה.

לדוגמה, מוט האחיזה צריך לתמוך באדם השוקל כ-200 קילו. בעת בחירת המוצר, יש לקחת בחשבון את הגובה, המשקל והיכולת של המשתמשים. בדרך כלל, מתקינים את מאחזי היד במרחק שלכ-83 עד 90 ס״מ מהרצפה. ניתן להתאים את הגובה והמיקום של המאחז, לפי הצרכים האישיים של המשתמש.

באופן כללי, מוט האחיזה צריך להיות ממוקם היכן שיוכל לסייע למשתמשים בצורה הטובה ביותר. עבור אמבטיות, ניתן להתקין מוטות אחיזה בצדי האמבטיה, או ליד הברז, כדי לעזור למשתמשים לשמור על שיווי המשקל בעת הכניסה והיציאה מהאמבטיה.

מאחז יד לשירותי נכים

מאחז יד בשירותי נכים מאפשרים למשתמשים לעמוד בבטחה, ולעבור בקלות מישיבה לעמידה. מוטת אחיזה המותקן במקום הנכון ובזווית הנכונה מציע למשתמשים בשירותים ביטחון ויציבות ומקלים על השימוש בשירותים. בנוסף, מטפלים יכולים להשתמש במוט האחיזה כדי לסייע בהעברת המטופל אל השירותים ומחוצה להם.

מוטות אחיזה זמינים היום במגוון אורכים וסגנונות, והם מגיעים במגוון צורות וגימורים. המשמעות היא שתוכלו למצוא את מאחזי היד שישתלבו היטב עם העיצוב של שאר האביזרים בחדר השירותים או באמבטיה שלכם.

מאחז יד למדרגות

החלקה במדרגות יכולה להיות חמורה מאוד ולפעמים קטלנית. סרטי ההדבקה נגד החלה או ציפוי שקול של המדרגות נגד החלקה – יכולים להגן מפני החלקות כף הרגל, אבל אלה לא יכולים לספק בטחון מספיק, בוודאי לא לאנשים עם מוגבלויות.

איבוד שיווי משקל ונפילה בבית הוא למרבה הצער תופעה שכיחה. תוכלו לצמצם את החרדה עם התקנת מאחזי יד במעלה המדרגות, במקום המעקה הרגיל הן בבית והן בחוץ.

מאחז יד למדרגות חוץ

מאחז יד ומעקה נשמעים כמעט אותו דבר, אבל הם לא. מעקה למדרגות נועד בעיקר למנוע מאנשים ליפול למטה, מחוץ למדרגות. המעקה לא מתבקש לעשות הרבה יותר מזה, והוא גם לא עושה...

מאחז יד לעומת זאת תוכנן להציע אחיזה איתנה ולהוסיף יציבות וביטחון בעת השימוש במדרגות. דמיינו מעקה מדרגות ביתי רגיל. בדרך כלל אפשר להעביר את היד על פני שטח המעקה כאשר מטפסים במעלה המדרגות, אבל האם באמת אפשר לתפוס את המעקה וליהנות מאחיזה מוצקה כאשר יש בכך צורך? לא.

האצבעות שלכם חייבות להיות מסוגלות לעטוף את המעקה במלואו כדי לקבל אחיזה חזקה. כוח האחיזה במוט האחיזה, צריך להיות חזק פי 5 מהמגע הרגיל שמציע מעקה המדרגות הסטנדרטי. לפי התקן נדרש קוטר מסוים של מאחז היד במדרגות (מדובר על בין 1.5 ל-2 אינץ׳), כאשר פחות מזה אומר סיכון רב יותר למעידה ולנפילה.

חשבו על זה כך: דמיינו שאתם מנסים להניף פטיש כשאתם מחזיקים את הידית בקצות האצבעות. סביר להניח שלא תוכלו להניף את הפטיש בחוזקה ויש סיכוי רב מאוד שתאבדו את האחיזה שלכם בו בזמן תקיעת המסמר. זה נכון גם אם תאבדו את שיווי המשקל שלכם בזמן שאתם עולים או יורדים במדרגות. כאשר היד שלכם לא מאובטחת סביב המעקה או המאחז, אתם נמצאים בסיכון גבוה יותר לאבד את האחיזה וליפול. כאמור, מחקרים הראו כי ה-Power Grip, המאפיין את עטיפת היד כולה סביב המעקה, הוא חזק פי חמישה מהאחיזה המרפרפת על פני המעקה הסטנדרטי של המדרגות.


"מחיר סביר, עבודה מדייקת מאוד וטובה. אושרי עמד בלוח הזמנים ואף הקדים"

אריק, מראשון לציון.

למידע נוסף, לשאלות ולהזמנת מאחזי יד מנירוסטה השאירו פרטים באתר ונחזור אליכם בהקדם.

מוזמנים לצפות בחלק מהעבודות שלנו